podkrojenie pachy

Podkrojenie pachy w biustonoszu – warto czy nie warto?

Wydawałoby się, że w dobie doskonale dopasowanych biustonoszy już nic nie jest w stanie zmącić wygody naszych biustów. Możemy przebierać w szerokiej gamie rozmiarów i modeli, ale wśród tej różnorodności zdarzają się sytuacje, kiedy nie do końca czujemy się dobrze w danym biustonoszu. Zaczynamy wówczas zastanawiać się, czy z naszym biustem jest coś nie tak, czy to może wina stanika?

Jednym z najczęściej dokuczających miejsc w biustonoszu jest podkrój pachy.
W dobrze dobranym biustonoszu fiszbina powinna ładnie okalać pierś i kończyć się poza nią celując w środek pachy. Niestety nie zawsze tak jest. Zdarza się, że miseczka jest w porządku, mostek styka ale fiszbina dziobie nas w sam środek pachy. Ponadto stanik jest bardzo zabudowany, praktycznie podcina nam pachę powodując tym samym nieprzyjemne uwieranie, nierzadko ból.
Na szczęście jest sposób na to, aby ulżyć sobie w cierpieniu. Chcąc nosić wygodny biustonosz możesz poddać go zabiegowi podkrojenia pachy.
Pomyślisz sobie „O nie, on jest nowy i tak ładnie uszyty, nie dam go zmarnować! Poza tym kosztował nie mało, w życiu nie zaryzykuję!”

Ten post powstał z myślą o tych Paniach, które jeszcze nie wiedzą o istnieniu takiej możliwości jak podkrojenie pachy, dla tych, które jeszcze się wahają przed podjęciem decyzji o przeróbce oraz dla tych, które chciałyby zobaczyć jak ona wygląda zanim oddadzą w czyjeś ręce swój cenny biustonosz.

 

20140522_100521

 

 

Oto wszystkim dobrze znany biustonosz marki Panache. Niestety jego właścicielka nie czuła się w nim zbyt komfortowo i postanowiła poddać go usłudze pokrojenia pachy.

 

20140522_101953

20140522_101912

 

 

Zaczynamy w takim razie operację. Odcinek, na którym przeprowadzany będzie zabieg musimy rozpruć i dokładnie oczyścić z nitek.  Następnie zaznaczamy mydełkiem lub kredą krawiecką wielkość, o którą musimy podkroić pachę. Z reguły jest to od 1 do 2 cm. Podkrajamy i przeszywamy ponownie tak, aby nie było widać ingerencji obcych :)

 

20140522_113947

 

    Decydując się na podkrojenie pachy musimy pamiętać, że będzie to równoznaczne z wymianą fiszbiny. Ale nie martwcie się, ją także wymienimy.

20140522_113548

Różnica między fiszbinami jest nieznaczna. Dotyczy jedynie kształtu, no i oczywiście rozmiaru.

 

Dodaj komentarz