strój czarnobiałyblog

Strój kąpielowy na wymiar

Okres wakacyjny powoli chyli się ku końcowi, ale my pozostaniemy jeszcze na chwilkę w letnich klimatach.

Wakacje upłynęły nam pod kątem szycia między innymi strojów plażowych. Z reguły były to realizacje bardzo indywidualne i w każdym z tych przypadków musieliśmy zwrócić uwagę na inne potrzeby.

Zanim przejdziemy do gotowych produktów chciałabym wspomnieć trochę o stosowanych materiałach. Do mniejszych biustów stosujemy miseczki formowane termicznie z push-upem. W przypadku tych miseczek mamy ograniczenie rozmiarowe. Możemy wykonać biustonosz jedynie od rozmiaru 60D do 85B. Ale spokojnie, to nie jest bynajmniej problem. Posiaday także specjalną piankę (tzw. dystansówkę) do szycia strojów powyżej miseczki D, która wykorzystywana jest także przez renomowanych producentów bielizny. Jest to miękki i solidny wkład, który ładnie zbiera piersi dzięki czemu na plaży będziecie wyglądały rewelacyjnie w dobrze dopasowanym stroju

Tyle o miseczkach.

Jeśli chodzi o inne materiały, to stosujemy lycrę zarówno jednolitą jak i z nadrukiem. Stosowana przez nas dzianina jest delikatna i doskonale spełnia swoją funkcję.

A teraz zapraszam serdecznie do obejrzenia moich realizacji i do wyrażania opinii :)

1. Dziecięcy strój kąpielowy

Ten przesłodki komplet został zrealizowany na specjalne zamówienie mojej najmłodszej klientki, która nie lubi oferowanych w sklepach bikini z trójkącikami w górnej części stroju, jak również nie przepada za strojami jednoczęściowymi. Kolor został wybrany przez klientkę osobiście.

 

20140613_090851
2. Strój kąpielowy z powierzonej tkaniny.

Wykonujemy także stroje z tkanin powierzonych. Tak właśnie było w przypadku przedstawionego na zdjęciu, różowego. Klientka ma rozmiar 75H według rozmiarówki polskiej, czyli według angielskiej w okolicach 75F. Pani ma nietypową budowę w okolicach mostka, co objawia się znacznym podniesieniem/ podwyższeniem miejsca między piersiami. Tradycyjny biustonosz bardzo uwiera w tej okolicy, nawet ten najbardziej dopasowany.Naszym zadaniem było jak najniższe umiejscowienie mostka i jednoczesne zakrycie piersi tak, aby klientka nie czuła skrępowania podniesionym i ładnie zebranym biustem (tak, tak, klientka jest niezwykle skromną osobą). W każdym razie Pani chciała czuć się komfortowo i ładnie na plaży i dlatego nadeszliśmy jej z pomocą. Bardzo żałuję, że nie udało się wykonać zdjęcia na klientce. Na torsie też chyba nie wygląda źle, prawda?

 

jastin stroj
3. Bikini Fitness

Ogromną przyjemność sprawiło nam szycie bikini fitness, także z powierzonego materiału. Klientka we własnym zakresie dokonała zakupu dzianiny, w tym przypadku była to lycra hologramowa dostępna w sklepach z tkaninami do strojów tanecznych. Już sam materiał wyglądał przepięknie, a w połączeniu z łącznikami z kamieniami Svarowskiego wyglądał wprost niebiańsko.
Ale czymże byłby sam strój bez idealnej figury jego właścicielki? Zresztą zobaczcie sami :)

 

bkini fitness1_n                bikini fitness2_n

 

4. Strój kąpielowy na wymiar

W tym niezwykle indywidualnym przypadku górna część stroju miała za zadanie zakryć znacznej wielkości znamię na plecach . Poza tym strój miał zapewnić klientce poczucie pewności i nieskrępowania a zarazem miał uwypuklić to, co warte uwypuklenia, czyli bardzo ładny biust.

We współpracy z niesamowicie sympatyczną i kreatywną klientką powstał ten oto fantastyczny komplet.

 

strój

 

5. Monokini
Monokini to pomysł i projekt klientki. To, co najbardziej mnie w nim urzekło to nietypowo wykończone majteczki i łańcuszki, które na ciele, w rzeczywistości wyglądały jeszcze piękniej niż na zdjęciu.
W tym miejscu pragnę także podziękować właścicielce monokini za uprzejmość i możliwość zrobienia zdjęcia.

 

Monokini

 

 

 

8 thoughts on “Strój kąpielowy na wymiar

  1. WITAM. Mam pytanko czy jest możliwość uszycia stroju kąpielowego z małymi rękawkami? coś w rodzaju stroju do nurkowania. ponieważ mam poparzoną ręke i cała klatke piersiowa nie moge nigdzie kupic stroju. prosze o odp.

Dodaj komentarz