pompa2

Biustonosz na pompę insulinową

Jakiś czas temu otrzymałam zapytanie o możliwość wykonania biustonosza, w którym dałoby się ukryć pompę insulinową.

Początkowo sądziłam, że może się to nie udać.

Dlaczego?

Przede wszystkim mówimy o biustonoszu, czyli o tej części garderoby, która znajduje się najbliżej ciała i jakby nie patrzeć, cokolwiek zrobimy może się odznaczać pod bluzką czy sukienką. Jednak po otrzymaniu konkretniejszych danych doszłam do wniosku, że urządzenie wcale nie jest takie duże (mamy większe telefony :) ) Ponadto warto pomóc i ułatwić funkcjonowanie osobie chorej na cukrzycę. Zresztą, wiem co to znaczy, ponieważ mam w najbliższej rodzinie osobę borykającą się z tą chorobą. Pomijam fakt, że lubię wyzwania, a to zadanie wyglądało na całkiem ciekawe i warte zaangażowania.

Przede wszystkim planowałam skonstruować panel, który będzie w stanie zmieścić rzeczoną pompę, który będzie kompatybilny z podstawą biustonosza i miseczkami aby urządzenie nie odznaczało się pod odzieżą wierzchnią, i co najważniejsze, całość nie może spłaszczać biustu.

W taki oto sposób powstała kieszonka mieszcząca urządzenie o wymiarach 10x9x3.

Została ona umiejscowiona jednak z przodu. Pod pachą zapewne by przeszkadzała podczas codziennych obowiązków, z tyłu, cokolwiek nie zrobimy raczej będzie się odznaczało. Wobec tego musimy zostać przy przedniej części biustonosza.

 

Oto ona:

   20160615_180439_resized

 

 

pompa2

 

 

Kieszonka została wykonana z pianki, którą stosuje się do szycia miseczek w biustonoszu. Jest to chyba jedyny, dobry materiał na tego typu zabiegi. Oprócz tego, że wszystko podtrzyma, zapewni również w miarę solidne, jak na możliwości materiałów do produkcji bielizny osłonięcie pompy insulinowej.

pompa1

 

Po lewej stronie, pod biustem jest otworek, przez który można przeciągnąć plastikowy dren. Dodatkowo, z obydwu stron, między miseczką a kieszonką umiejscowione zostały solidne napy, które przytrzymają całość przy biuście.

 

W taki oto sposób powstają jedyne w swoim rodzaju biustonosze z przeznaczeniem na pompę insulinową.

 

Chciałabym również w tym miejscu podziękować wspaniałej Klientce, dzięki której możemy zobaczyć jak prezentują się biustonosze na sylwetce :)

 

 

 

 

 

 

4 thoughts on “Biustonosz na pompę insulinową

Dodaj komentarz